nautilus - en to sr translation catalogue (1256 entries)

en: 
    
    Add connect to server mount
sr: 
    
    Додај везу са прикљученим диском са сервера

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
sr: 
    
    Разгледајте систем датотека помоћу управника датотекама

en:  (another copy)
sr:  (додатни умножак)

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
sr[0]:  (садржи %'d ставку)
sr[1]:  (садржи %'d ставке)
sr[2]:  (садржи %'d ставки)

en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
sr[0]:  (садрже укупно %'d ставку)
sr[1]:  (садрже укупно %'d ставке)
sr[2]:  (садрже укупно %'d ставки)

en:  (copy)
sr:  (умножак)

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
sr: „%s“ не може да отвори „%s“ зато што „%s“ не може да приступи датотекама на „%s“ путањама.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
sr: Не могу да пронађем „%s“. Можда је недавно обрисана.

en: "%s" is an executable text file.
sr: „%s“ је извршна текстуална датотека.

en: "%s" selected
sr: „%s“ изабран

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
sr: „%s“ ће бити умножен уколико изаберете наредбу Убаци

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
sr: „%s“ ће бити премештен уколико изаберете наредбу Убаци

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
sr[0]: Преостала је %'d датотека за брисање
sr[1]: Преостале су %'d датотеке за брисање
sr[2]: Преостало је %'d датотека за брисање

en: %'d file left to delete — %T left | %'d files left to delete — %T left
sr[0]: Преостала је %'d датотека за брисање — око %T
sr[1]: Преостале су %'d датотеке за брисање — око %T
sr[2]: Преостало је %'d датотека за брисање — око %T

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
sr[0]: У смећу је остала %'d датотека
sr[1]: У смећу су остале %'d датотеке
sr[2]: У смећу је остало %'d датотека

en: %'d file operation active | %'d file operations active
sr[0]: У току је %'d радња над датотекама
sr[1]: У току су %'d радње над датотекама
sr[2]: У току су %'d радње над датотекама

en: %'d folder selected | %'d folders selected
sr[0]: Изабрана је %'d фасцикла
sr[1]: Изабране су %'d фасцикле
sr[2]: Изабрано је %'d фасцикли

en: %'d hour | %'d hours
sr[0]: %'d сат
sr[1]: %'d сата
sr[2]: %'d сати

en: %'d item selected | %'d items selected
sr[0]: Изабрана је %'d ставка
sr[1]: Изабране су %'d ставке
sr[2]: Изабрано је %'d ставки

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
sr[0]: %'d ставка, величине %s
sr[1]: %'d ставке, укупне величине %s
sr[2]: %'d ставки, укупне величине %s

en: %'d minute | %'d minutes
sr[0]: %'d минут
sr[1]: %'d минута
sr[2]: %'d минута

en: %'d other item selected | %'d other items selected
sr[0]: Изабрана је %'d друга ставка
sr[1]: Изабране су %'d друге ставке
sr[2]: Изабрано је %'d других ставки

en: %'d second | %'d seconds
sr[0]: %'d секунда
sr[1]: %'d секунде
sr[2]: %'d секунди

en: %'dnd link to %s
sr: %'d. веза на %s

en: %'drd link to %s
sr: %'d. веза на %s

en: %'dst link to %s
sr: %'d. веза на %s

en: %'dth link to %s
sr: %'d. веза на %s

en: %'u file | %'u files
sr[0]: %'u датотека
sr[1]: %'u датотеке
sr[2]: %'u датотека

en: %'u folder | %'u folders
sr[0]: %'u фасцикла
sr[1]: %'u фасцикле
sr[2]: %'u фасцикли

en: %'u item | %'u items
sr[0]: %'u ставка
sr[1]: %'u ставке
sr[2]: %'u ставки

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
sr: %A, %-d. %B %Y. у %-H:%M:%S

en: %S of %S
sr: %S од %S

en: %S of %S — %T left (%S/sec)
sr: %S од %S — преостало %T (%S/сек)

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
sr: %a, %-d. %b %Y. у %-H:%M

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
sr: %a, %-d. %b %Y. у %-H:%M:%S

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
sr: %-d. %b %Y. у %-H:%M

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
sr: %-d. %b %Y, %-H:%M

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
sr: %-d.%m.'%y, %-H:%M

en: %m/%d/%y
sr: %-d.%m.'%y.

en: %s (%'dnd copy)%s
sr: %s (%'d. умножак)%s

en: %s (%'drd copy)%s
sr: %s (%'d. умножак)%s

en: %s (%'dst copy)%s
sr: %s (%'d. умножак)%s

en: %s (%'dth copy)%s
sr: %s (%'d. умножак)%s

en: %s (%s bytes)
sr: %s (%s бајта)

en: %s (another copy)%s
sr: %s (додатни умножак)%s

en: %s (copy)%s
sr: %s (умножак)%s

en: %s - File Browser
sr: %s — Разгледач датотека

en: %s Properties
sr: Особине за %s

en: %s Visible Columns
sr: %s приказаних колона

en: %s document
sr: %s документ

en: %s's Home
sr: Лична фасцикла (%s)

en: %s, Free space: %s
sr: %s, слободан простор: %s

en: (Empty)
sr: (Празно)

en: (some contents unreadable)
sr: (део садржаја нечитљив)

en: 00/00/00, 00:00 PM
sr: 00/00/00, 00:00

en: 100 K
sr: 100 KB

en: 500 K
sr: 500 KB

en: <b>Behavior</b>
sr: <b>Понашање</b>

en: <b>Compact View Defaults</b>
sr: <b>Подразумевани збијени приказ</b>

en: <b>Date</b>
sr: <b>Датум</b>

en: <b>Default View</b>
sr: <b>Подразумевани приказ</b>

en: <b>Executable Text Files</b>
sr: <b>Извршне текстуалне датотеке</b>

en: <b>Folders</b>
sr: <b>Фасцикле</b>

en: <b>Height:</b> %d pixel
     | <b>Height:</b> %d pixels
sr[0]: <b>Висина:</b> %d пиксел
sr[1]: <b>Висина:</b> %d пиксела
sr[2]: <b>Висина:</b> %d пиксела

en: <b>Icon Captions</b>
sr: <b>Наслови икона</b>

en: <b>Icon View Defaults</b>
sr: <b>Подразумевано за приказ икона</b>

en: <b>List Columns</b>
sr: <b>Колоне списка</b>

en: <b>List View Defaults</b>
sr: <b>Подразумевано за приказ списка</b>

en: <b>Media Handling</b>
sr: <b>Управљање медијумима</b>

en: <b>Other Media</b>
sr: <b>Остали медијуми</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
sr: <b>Остале датотеке које је могуће гледати</b>

en: <b>Sound Files</b>
sr: <b>Звучне датотеке</b>

en: <b>Text Files</b>
sr: <b>Текстуалне датотеке</b>

en: <b>Trash</b>
sr: <b>Смеће</b>

en: <b>Tree View Defaults</b>
sr: <b>Подразумевано за преглед стабла</b>

en: <b>Width:</b> %d pixel
     | <b>Width:</b> %d pixels
sr[0]: <b>Ширина:</b> %d пиксел
sr[1]: <b>Ширина:</b> %d пиксела
sr[2]: <b>Ширина:</b> %d пиксела

en: <b>_Bookmarks</b>
sr: <b>_Обележивачи</b>

en: <b>_Location</b>
sr: <b>_Путања</b>

en: <b>_Name</b>
sr: <b>_Име</b>

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
sr: <big><b>Грешка при покретању програма са медијума</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
sr: <big><b>Овај медијум садржи програм који се сам покреће по убацивању медијума. Желите ли да га покренете?</b></big>

en: ? bytes
sr: ? бајтова

en: ? items
sr: ? ставки

en: A file named "%B" already exists.  Do you want to replace it?
sr: Већ постоји датотека „%B“.  Желите ли да је замените?

en: A folder named "%B" already exists.  Do you want to merge the source folder?
sr: Већ постоји фасцикла „%B“.  Желите ли да спојите са изворном фасциклом?

en: A folder named "%B" already exists.  Do you want to replace it?
sr: Већ постоји фасцикла „%B“.  Желите ли да је замените?

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
sr: Списак наслова испод иконе у приказу помоћу икона или на радној површини. Прави број ознака зависи од нивоа увећања. Дозвољене вредности су: „size“, „type“, „date_modified“, „date_changed“, „date_accessed“, „owner“, „group“, „permissions“, „octal_permissions“ and „mime_type“.

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
sr: Листа као ниска која одређује како ће бити скраћена имена датотека која се преклапају, зависно од степена увећања. Сваки унос у листи раздвојен запетом је облика „Увећање:Цео број“. За сваки степен увећања (најмање „smallest“ /33%/, мање „smaller“ /50%/, мало „small“ /66%/, обично „standard“ /100%/, велико „large“ /150%/, веће „larger“ /200%/ и највеће „largest“ /400%/) ако је број већи од 0 име датотеке неће прећи тај број редова. Ако је број 0 или мање неће постојати лимит на том увећању. Дозвољен је и унос само целог броја што ће бити примењено као подразумевана вредност за све степене увећања. На пример: „0“ — увек прикажи дугачко име; „3“ — увек скрати име ако прелази три реда; „smallest:5, smaller:4“ — скрати име ако прелази пет редова на најмањем увећању, четири на мањем увећању, иначе не скраћуј.

en: A_ll columns have the same width
sr: _Све колоне су исте ширине

en: Access files
sr: Приступ датотекама

en: Access was denied.
sr: Приступ одбијен.

en: Access:
sr: Дозволе:

en: Accessed:
sr: Последњи приступ:

en: Acti_on:
sr: _Радња:

en: Activate items with a _double click
sr: Покрени ставке помоћу _два клика

en: Activate items with a _single click
sr: Покрени ставке помоћу _једног клика

en: Activate next tab
sr: Иде на наредни лист

en: Activate previous tab
sr: Иде на претходни лист

en: Add Application
sr: Додај програм

en: Add Emblems...
sr: Додај обележја...

en: Add _bookmark
sr: _Додај обележивач

en: Add a bookmark for the current location to this menu
sr: Додаје обележивач за тренутну путању у овај мени

en: Add a new criterion to this search
sr: Додај нови услов за ову претрагу

en: Add new...
sr: Додај нови...

en: All columns have same width
sr: Све колоне имају исту ширину

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
sr: Све извршне датотеке у овој фасцикли ће се појавити у менију „Скрипте“.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
sr: Све извршне датотеке у овој фасцикли ће се појавити у менију Скрипте. Избором скрипте из менија ће се она покренути.
    
    Када се изврше из локалне фасцикле, скрипте ће добити имена изабраних датотека као параметре. Када се изврше из удаљених фасцикли (нпр. веб или FTP), скрипте неће добити никакве параметре.
    
    У свим случајевима, следеће променљиве окружења ће поставити Наутилус, које скрипте могу користити:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: путање изабраних датотека у засебним редовима (само ако је локално)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: адресе изабраних датотека у засебним редовима
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: текућа адреса
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: место и величина текућег прозора

en: Allow _executing file as program
sr: Дозволи _покретање датотеке као програма

en: Always
    Local Files Only
    Never
sr: Увек
    Само локалне датотеке
    Никада

en: Always open in _browser windows
sr: _Увек отвори у прозорима разгледача

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
sr: Увек користи поље за путању, уместо траке за путању

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
sr: Цели број који одређује како ће бити скраћена имена датотека која се преклапају на радној површи. Ако је број већи од 0 имена неће прећи задати број линија, а ако је број 0 или мање неће постојати лимит на број линија.

en: An invalid drag type was used.
sr: Употребљена је неисправна врста превлачења.

en: Another link to %s
sr: Допунска веза на %s

en: Any
sr: Било која

en: Aperture Value
sr: Отвор бленде

en: Apparition
sr: Утвара

en: Apply Permissions to Enclosed Files
sr: Примени овлашћења на све садржане датотеке

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
sr: Сигурно желите да очистите списак посећених путања?

en: Are you sure you want to open all files?
sr: Сигурно желите да отворите све датотеке?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
sr: Сигурно желите да трајно уклоните „%B“ из смећа?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
sr: Сигурно желите да трајно уклоните „%B“?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
sr[0]: Сигурно желите да трајно уклоните %'d изабрану ставку из смећа?
sr[1]: Сигурно желите да трајно уклоните %'d изабране ставке из смећа?
sr[2]: Сигурно желите да трајно уклоните %'d изабраних ставки из смећа?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
sr[0]: Сигурно желите да трајно уклоните %'d изабрану ставку?
sr[1]: Сигурно желите да трајно уклоните %'d изабране ставке?
sr[2]: Сигурно желите да трајно уклоните %'d изабраних ставки?

en: Arran_ge Items
sr: По_ређај ставке

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
sr: Питај пре _избацивања смећа или брисања датотека

en: Ask what to do
sr: Питај ме

en: Autorun Prompt
sr: Аутоматско покретање

en: Azul
sr: Азул

en: B_rowse media when inserted
sr: _Разгледај медијум по убацивању

en: Back history
sr: Назад у историјату

en: Background
sr: Позадина

en: Backgrounds and Emblems
sr: Позадине и обележја

en: Basic
sr: Основно

en: Before running Nautilus, please create the following folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
sr: Пре покретања Наутилуса, направите ову фасциклу, или поставите овлашћења тако да је Наутилус може направити.

en: Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
sr: Пре покретања Наутилуса, направите ове фасцикле, или поставите овлашћења тако да их Наутилус може направити.

en: Behavior
sr: Понашање

en: Black
sr: Црна

en: Blue Ridge
sr: Плави гребен

en: Blue Rough
sr: Плава храпавост

en: Blue Type
sr: Плава врста

en: Bookmark _name:
sr: Име _обележивача:

en: Bookmark for Nonexistent Location
sr: Обележивач за непостојећу путању

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sr: Разгледај све локалне и удаљене дискове и фасцикле доступне са овог рачунара

en: Browse bookmarked and local network locations
sr: Разгледа раније обележена и локална мрежна места

en: Browse in %'d New _Tab | Browse in %'d New _Tabs
sr[0]: Разгледај у %'d новом листу
sr[1]: Разгледај у %'d нова листа
sr[2]: Разгледај у %'d нових листа

en: Browse in %'d New _Window | Browse in %'d New _Windows
sr[0]: Разгледај у %'d новом прозору
sr[1]: Разгледај у %'d нова прозора
sr[2]: Разгледај у %'d нових прозора

en: Browse in New _Tab
sr: Разгледај у новом _листу

en: Browse in New _Window
sr: _Разгледај у новом прозору

en: Browse the file system with the file manager
sr: Разгледајте систем датотека помоћу управљача датотекама

en: Brushed Metal
sr: Брушени метал

en: Bubble Gum
sr: Жвакаћа гума

en: Burlap
sr: Шаторско платно

en: By Emblems
sr: Према обележјима

en: By Modification Date
sr: Према датуму измене

en: By Modification _Date
sr: Према _датуму измене

en: By Name
sr: Према имену

en: By Name
    By Size
    By Type
    By Modification Date
    By Emblems
sr: По имену
    По величини
    По врсти
    По датуму измене
    По обележју

en: By Size
sr: Према величини

en: By Type
sr: Према врсти

en: By _Emblems
sr: Према _обележјима

en: By _Name
sr: Према _имену

en: By _Size
sr: Према _величини

en: By _Type
sr: Према вр_сти

en: CD _Audio:
sr: ЦД _звук:

en: CD/_DVD Creator
sr: Израда ЦД-а и _ДВД-а

en: C_ancel Remove
sr: Одустани од _уклањања

en: C_olors
sr: _Боје

en: C_onnect
sr: По_вежи се

en: Camera Brand
sr: Произвођач фото-апарата

en: Camera Model
sr: Модел фото-апарата

en: Camouflage
sr: Маскирна

en: Cancel
sr: Одустани

en: Cancel Group Change?
sr: Одустани од измене групе?

en: Cancel Owner Change?
sr: Одустани од измене власника?

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
sr: Не могу да се повежем на сервер. Морате унети име сервера.

en: Cannot display location "%s"
sr: Не могу да прикажем путању „%s“

en: Cannot find the autorun program
sr: Не могу да нађем програм за покретање на медијуму

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
sr: Не могу да пребацим „%s“ у смеће, желите ли да га одмах обришете?

en: Chalk
sr: Креда

en: Change Desktop _Background
sr: Измените позадину _радне површине

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
sr: Измени понашање и изглед прозора управљача датотека

en: Change the visibility of this window's location bar
sr: Мења видљивост поља са адресом у овом прозору

en: Change the visibility of this window's main toolbar
sr: Мења видљивост главних алатки у овом прозору

en: Change the visibility of this window's side pane
sr: Мења видљивост бочног оквира у овом прозору

en: Change the visibility of this window's statusbar
sr: Мења видљивост стања у подножју овог прозора

en: Charcoal
sr: Дрвени угаљ

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
sr: Проверите да ли сте добро укуцали и да ли су поставке вашег посредника исправне.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
sr: Проверите да ли имате овлашћења да обришете ово обележје.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
sr: Проверите да ли имате овлашћења да обришете овај образац.

en: Choose a program with which to open the selected item
sr: Изабери програм којим да отворим изабрану ставку

en: Choose another application with which to open the selected item
sr: Омогућава избор неког другог програма за отварање изабране ставке

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
sr: Изаберите редослед података који се појављују испод имена икона. Више података ће бити приказано када увећате.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
sr: Изаберите редослед података при приказу списка.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
sr: Изаберите додатне податке за приказ у у овој фасцикли:

en: Choose what application to launch.
sr: Изаберите програм за покретање.

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
sr: Изаберите шта се дешава по убацивању медијума или повезивању уређаја на систем

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
sr: Избором скрипте из менија се она покреће, а све изабране ставке ће јој бити улаз.

en: Clea_r History
sr: О_чисти историјат

en: Clean _Up by Name
sr: Про_чисти према имену

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
sr: Чисти садржај Иди менија и списка за Напред/Назад

en: Click on a color to remove it
sr: Кликните на боју да је уклоните

en: Click on a pattern to remove it
sr: Кликните на образац да га уклоните

en: Click on an emblem to remove it
sr: Кликните на обележје да га уклоните

en: Clos_e All Folders
sr: Затвори _све фасцикле

en: Close P_arent Folders
sr: Затвори _надфасцикле

en: Close _All Windows
sr: Затвори _све прозоре

en: Close all Navigation windows
sr: Затвара све управљачке прозоре

en: Close all folder windows
sr: Затвара све прозоре разгледача

en: Close tab
sr: Затвори лист

en: Close the side pane
sr: Уклони бочну површ

en: Close this folder
sr: Затвара ову фасциклу

en: Close this folder's parents
sr: Затвара надфасцикле ове фасцикле

en: Color _name:
sr: _Име боје:

en: Color _value:
sr: _Вредност боје:

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
sr: Боја за уобичајену позадину фасцикле. Користи се једино ако је постављено background_set.

en: Colors:
sr: Боје:

en: Command
sr: Наредба

en: Comment
sr: Примедба

en: Compact View
sr: Прикажи збијено

en: Compact _Layout
sr: Прикажи _гушће

en: Computer
sr: Рачунар

en: Computer icon visible on desktop
sr: Икона рачунара приказана на радној површини

en: Concrete
sr: Бетон

en: Connect To This Server
sr: Повежи се на овај сервер

en: Connect to Server
sr: Повежи се са сервером

en: Connect to Server %s
sr: Повежи се на сервер %s

en: Connect to _Server...
sr: Повежи се са _сервером...

en: Connect to a remote computer or shared disk
sr: Повезује се на удаљени рачунар или дељени диск

en: Content View
sr: Преглед садржаја

en: Contents:
sr: Садржај:

en: Copy the selected text to the clipboard
sr: Убацује изабрани текст међу исечке

en: Copying "%B" to "%B"
sr: Умножавам „%B“ у „%B“

en: Copying %'d file (in "%B") to "%B" | Copying %'d files (in "%B") to "%B"
sr[0]: Умножавам %'d датотеку (из „%B“) у „%B“
sr[1]: Умножавам %'d датотеке (из „%B“) у „%B“
sr[2]: Умножавам %'d датотека (из „%B“) у „%B“

en: Copying %'d file to "%B" | Copying %'d files to "%B"
sr[0]: Умножавам %'d датотеку у „%B“
sr[1]: Умножавам %'d датотеке у „%B“
sr[2]: Умножавам %'d датотека у „%B“

en: Copyright
sr: Ауторска права

en: Copyright © 1999-2008 The Nautilus authors
sr: Сва права задржана © 1999–2008 Аутори Наутилуса

en: Cork
sr: Плута

en: Could not add application
sr: Не могу да додам програм

en: Could not add application to the application database: %s
sr: Не могу да додам програм у базу: %s

en: Could not determine original location of "%s"
sr: Не могу да одредим првобитну путању за „%s“

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
sr: Не могу да прикажем „%s“ зато што није пронађен домаћин.

en: Could not display "%s".
sr: Не могу да прикажем „%s“.

en: Could not find "%s".
sr: Не могу да нађем „%s“.

en: Could not find '%s'
sr: Не могу да нађем „%s“

en: Could not find application
sr: Не могу да нађем програм

en: Could not remove application
sr: Не могу да уклоним програм

en: Could not remove emblem with name '%s'.
sr: Не могу да уклоним обележје „%s“.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
sr: Не могу да уклоним датотеке из већ постојеће фасцикле %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
sr: Не могу да уклоним већ постојећу датотеку „%F“.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
sr: Не могу да уклоним већ постојећу датотеку са истим називом у %F.

en: Could not remove the folder %B.
sr: Не могу да уклоним фасциклу %B.

en: Could not remove the source folder.
sr: Не могу да уклоним изворну фасциклу.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
sr: Не могу да преименујем обележје „%s“.

en: Could not run application
sr: Не могу да покренем програм

en: Could not set application as the default: %s
sr: Не могу да поставим програм као подразумевани: %s

en: Could not set as default application
sr: Не могу да поставим као подразумевани програм

en: Count _number of items:
sr: Пре_број ставке:

en: Countertop
sr: Против-врх

en: Create Document from template "%s"
sr: Направи документ према шаблону „%s“

en: Create L_auncher...
sr: Нови _покретач...

en: Create _Document
sr: Направи до_кумент

en: Create _Folder
sr: Направи _фасциклу

en: Create a New Color:
sr: Направите нову боју:

en: Create a New Emblem
sr: Направи једно ново обележје

en: Create a new empty file inside this folder
sr: Образује нову празну датотеку унутар текуће фасцикле

en: Create a new empty folder inside this folder
sr: Образује празну фасциклу унутар текуће фасцикле

en: Create a new launcher
sr: Прави нови покретач

en: Create a symbolic link for each selected item
sr: Образује симболичку везу за сваку изабрану ставку

en: Create and delete files
sr: Стварање и брисање датотека

en: Create the initial window with the given geometry.
sr: Образуј почетни прозор са датим димензијама и позицијом.

en: Creating Properties window.
sr: Образујем прозор са особинама.

en: Creating links in "%B"
sr: Правим везе у „%B“

en: Creator
sr: Творац

en: Criteria for search bar searching
sr: Критеријум за претрагу

en: Criteria when matching files searched for in the search bar. If set to "search_by_text", then Nautilus will Search for files by file name only. If set to "search_by_text_and_properties", then Nautilus will search for files by file name and file properties.
sr: Критеријум за претрагу датотека у траци за претрагу. Уколико је постављено на „search_by_text“, онда ће Наутилус тражити датотеке само према имену. Уколико је постављено на „search_by_text_and_properties“, онда ће Наутилус тражити датотеке по имену и по особинама датотеке.

en: Current Nautilus theme (deprecated)
sr: Текући мотив за Наутилус (превазиђено)

en: Custom Background
sr: Произвољна позадина

en: Custom Location
sr: Произвољна путања

en: Custom Side Pane Background Set
sr: Изабрана је позадина бочне површи

en: Cut the selected text to the clipboard
sr: Исеца изабрани текст и смешта га међу исечке

en: D_efault zoom level:
sr: _Подразумевано увећање:

en: D_uplicate
sr: У_двостручи

en: Danube
sr: Дунав

en: Dark Cork
sr: Тамна плута

en: Dark GNOME
sr: Тамни Гном

en: Date Accessed
sr: Датум приступа

en: Date Digitized
sr: Датум дигитализације

en: Date Format
sr: Облик датума

en: Date Modified
sr: Датум измене

en: Date Taken
sr: Датум снимања

en: Decrease the view size
sr: Умањује преглед

en: Deep Teal
sr: Дубоки гроготовац

en: Default
sr: Подразумевани

en: Default Background Color
sr: Подразумевана боја позадине

en: Default Background Filename
sr: Подразумевана датотека за позадину

en: Default Side Pane Background Color
sr: Подразумевана боја позадине бочне површи

en: Default Side Pane Background Filename
sr: Подразумевана датотека за позадину бочне површи

en: Default Thumbnail Icon Size
sr: Подразумевана величина малих приказа

en: Default _zoom level:
sr: П_одразумевано увећање:

en: Default column order in the list view
sr: Подразумеван редослед колона при приказу списка

en: Default column order in the list view.
sr: Подразумеван редослед колона при приказу списка.

en: Default compact view zoom level
sr: Подразумевано увећање збијеног приказа

en: Default folder viewer
sr: Уобичајени прегледач фасцикли

en: Default icon zoom level
sr: Подразумевано увећање икона

en: Default list of columns visible in the list view
sr: Подразумевано приказане колоне при приказу списка

en: Default list of columns visible in the list view.
sr: Подразумевано приказане колоне при приказу списка.

en: Default list zoom level
sr: Подразумевано увећање за списак

en: Default sort order
sr: Подразумевани поредак

en: Default zoom level used by the compact view.
sr: Подразумевано увећање које се користи за збијени приказ.

en: Default zoom level used by the icon view.
sr: Подразумевано увећање које се користи при приказу икона.

en: Default zoom level used by the list view.
sr: Подразумевано увећање које се користи при приказу списка.

en: Delete _All
sr: О_бриши све

en: Delete all items in the Trash
sr: Избацује све ставке из смећа

en: Delete all selected items permanently
sr: Трајно обриши све изабране ставке

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
sr: Уклања изабрану ставку, без премештања у смеће

en: Delete the open folder permanently
sr: Трајно брише отворену фасциклу

en: Delete this folder, without moving to the Trash
sr: Брише ову фасциклу, без премештања у смеће

en: Deleting files
sr: Уклањам датотеке

en: Description
sr: Опис

en: Desktop
sr: Радна површ

en: Desktop computer icon name
sr: Име за икону рачунара на радној површини

en: Desktop font
sr: Фонт радне површине

en: Desktop home icon name
sr: Име за личну икону на радној површини

en: Desktop trash icon name
sr: Име за смеће на радној површини

en: Details:
sr: Детаљи:

en: Display
sr: Прикажи

en: Display Nautilus help
sr: Приказује Наутилусову помоћ

en: Display _files when they are clicked
sr: _Прикажи датотеке када се кликне на њих

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
sr: Приказује прозор за уређивање обележивача из приложеног менију

en: Display credits for the creators of Nautilus
sr: Приказује заслуге за творце Наутилуса

en: Display icons in the opposite order
sr: Приказује иконе у супротном поретку

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
sr: Прикзује обрасце, боје и обележја којима се може прилагодити изглед

en: Display this location with the compact view.
sr: Отвори ову путању у збијеном приказу.

en: Display this location with the icon view.
sr: Отвори ову путању у приказу помоћу икона.

en: Display this location with the list view.
sr: Отвори ову путању у приказу помоћу списка.

en: Do Nothing
sr: Не ради ништа

en: Do _not Empty Trash
sr: _Не празни Смеће

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
sr: Не управљај радном површином (занемари сва подешавања у прозорчету са поставкама).

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
sr: Да ли желите да испразните смеће пре него што искључите путању?

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
sr: Желите ли да уклоните све обележиваче са непостојеће путање из вашег списка?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
sr: Желите ли да покренете „%s“, или прикажете њен садржај?

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
sr[0]: Желите ли да видите %d путању?
sr[1]: Желите ли да видите %d путање?
sr[2]: Желите ли да видите %d путања?

en: Documents
sr: Документа

en: Dots
sr: Тачке

en: Download location?
sr: Путања за преузето?

en: Drag a color to an object to change it to that color
sr: Превуците боју на објекат да га измените у ту боју

en: Drag a pattern tile to an object to change it
sr: Превуците образац поплочавања на објекат да га измените

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
sr: Превуците обележје на објекат да му га додате

en: Drag and drop is not supported.
sr: Превлачење и пуштање није подржано.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
sr: Превлачење и пуштање је подржано само за локалне системе датотека.

en: Duplicate each selected item
sr: Удвостручава сваку изабрану ставку

en: Duplicating "%B"
sr: Удвостручујем „%B“

en: Duplicating %'d file | Duplicating %'d files
sr[0]: Удвостручујем %'d датотеку
sr[1]: Удвостручујем %'d датотеке
sr[2]: Удвостручујем %'d датотека

en: Duplicating %'d file (in "%B") | Duplicating %'d files (in "%B")
sr[0]: Удвостручујем %'d датотеку (из „%B“)
sr[1]: Удвостручујем %'d датотеке (из „%B“)
sr[2]: Удвостручујем %'d датотека (из „%B“)

en: E_mpty Trash
sr: Из_баци смеће

en: E_xecute
sr: _Извршавање

en: E_xecute files when they are clicked
sr: _Изврши датотеке када се кликне на њих

en: Eclipse
sr: Помрачење

en: Edit
sr: Уреди

en: Edit Bookmarks
sr: Уреди обележиваче

en: Edit Nautilus preferences
sr: Уређује поставке за Наутилус

en: Edit the saved search
sr: Измените сачувану претрагу

en: Eject the selected volume
sr: Избацује изабрани диск

en: Eject the volume associated with the open folder
sr: Избацује диск који је придружен отвореној фасцикли

en: Eject the volume associated with this folder
sr: Избацује диск који је придружен овој фасцикли

en: Emblems
sr: Обележја

en: Emblems:
sr: Обележја:

en: Empty Trash
sr: Испразни Смеће

en: Empty _Trash
sr: Избаци _смеће

en: Empty all of the items from the trash?
sr: Да избацим све ставке из смећа?

en: Enables the classic Nautilus behavior, where all windows are browsers
sr: Укључује обично понашање Наутилуса, где су сви прозори разгледачи

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
sr: Унесите описно име поред сваког обележја. Ово име ће се користити на другим местима за препознавање обележја.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
sr: Унесите описно име поред обележја. Ово име ће се користити на другим местима за препознавање обележја.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
sr: Унесите ново име за приказано обележје:

en: Envy
sr: Завист

en: Erase
sr: Обриши

en: Error starting autorun program: %s
sr: Грешка при покретању програма са медијума: %s

en: Error while copying "%B".
sr: Грешка при умножавању „%B“.

en: Error while copying to "%B".
sr: Грешка при умножавању у „%B“.

en: Error while copying.
sr: Грешка при умножавању.

en: Error while creating directory %B.
sr: Грешка при образовању директоријума %B.

en: Error while creating file %B.
sr: Грешка при образовању датотеке %B.

en: Error while creating link to %B.
sr: Грешка при прављењу везе ка „%B“.

en: Error while deleting.
sr: Грешка при брисању.

en: Error while moving "%B".
sr: Грешка при премештању „%B“.

en: Error while moving files to trash.
sr: Грешка при премештању датотека у смеће.

en: Error while moving.
sr: Грешка при премештању.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
sr: Грешка: %s
    Изаберите неки други прегледач и покушајте поново.

en: Execute:
sr: Покретање:

en: Exposure Program
sr: Програм експозиције

en: Exposure Time
sr: Дужина експозиције

en: FILENAME
sr: ДАТОТЕКА

en: FTP (with login)
sr: FTP (уз пријаву)

en: Factory for Nautilus shell and file manager
sr: Фабрика за Наутилусов управник љуском и датотекама

en: Failed to load image information
sr: Не могу да учитам податке о слици

en: Fibers
sr: Влакна

en: File Browser
sr: Разгледач датотека

en: File Management
sr: Управљање датотекама

en: File Management Preferences
sr: Поставке за управљање датотекама

en: File Manager
sr: Управник датотекама

en: File Operations
sr: Радње над датотекама

en: File Permissions:
sr: Овлашћења над датотеком:

en: File System
sr: Систем датотека

en: File Type
sr: Врста датотеке

en: File access:
sr: Дозволе за датотеку:

en: File not found
sr: Датотека није нађена

en: Filename for the default folder background. Only used if background_set is true.
sr: Име датотеке за уобичајену позадину фасцикле. Користи се једино ако је постављено background_set.

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
sr: Име датотеке за уобичајену позадину бочне површи. Користи се једино ако је постављено side_background_set.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
sr: Не могу да умножим датотеке у фасциклу „%B“ зато што немате овлашћења за њихов приказ.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
sr: Не могу да уклоним датотеке из фасцикле „%B“ јер немате овлашћења да је читате.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
sr: Не могу да умножим датотеку „%B“ зато што немате овлашћења за њен приказ.

en: Filesystem type:
sr: Систем датотека:

en: Fire Engine
sr: Ватрена машина

en: Flash Fired
sr: Употреба блица

en: Fleur De Lis
sr: Цветни детаљи

en: Floral
sr: Биљни

en: Focal Length
sr: Жижна даљина

en: Folder Permissions:
sr: Овлашћења над фасциклом:

en: Folder access:
sr: Дозволе за фасциклу:

en: Folders over this size will be truncated to around this size. The purpose of this is to avoid unintentionally blowing the heap and killing Nautilus on massive folders. A negative value denotes no limit. The limit is approximate due to the reading of folders chunk-wise.
sr: Фасцикле веће од овога ће бити одсечене на приближно ову величину. Циљ је да се избегне случајно препуњавање меморије и убијање Наутилуса у превеликим фасциклама. Негативна вредност означава да нема ограничења. Граница је приближна пошто се фасцикле читају у блоковима.

en: Format the selected volume
sr: Форматира изабрани диск

en: Format the volume associated with the open folder
sr: Форматира диск који је придружен отвореној фасцикли

en: Format the volume associated with this folder
sr: Форматира диск који је придружен овој фасцикли

en: Forward history
sr: Напред у историјату

en: Fossil
sr: Фосилни

en: Free space:
sr: Слободан простор:

en: GEOMETRY
sr: ГЕОМЕТРИЈА

en: GNOME
sr: Гном

en: Go
sr: Иди

en: Go To:
sr: Иди у:

en: Go to the location specified by this bookmark
sr: Иди на путању наведену у овом обележивачу

en: Go to the next visited location
sr: Иде на следећу посећену путању

en: Go to the previous visited location
sr: Иде на претходну посећену путању

en: Granite
sr: Гранит

en: Grapefruit
sr: Грејпфрут

en: Green Weave
sr: Зелени талас

en: Group
sr: Група

en: Group:
sr: Група:

en: History
sr: Историјат

en: Home Folder
sr: Лична фасцикла

en: Home icon visible on desktop
sr: Лична икона је приказана на радној површини

en: ISO Speed Rating
sr: ИСО осетљивост

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
sr: _Укључи и наредбу за брисање која заобилази смеће

en: Ice
sr: Лед

en: Icon
sr: Икона

en: Icon View
sr: Прикажи као иконе

en: Icon View
    List View
    Compact View
sr: Прикажи као иконе
    Прикажи као списак
    Прикажи збијено

en: If set to "after_current_tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
sr: Уколико је постављено на „after_current_tab“ умеће нове листове покрај већ постојећег листа. Уколико је постављено на „end“ додаје нове листове након свих отворених листова.

en: If set to true, Nautilus will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће приказати једино фасцикле у бочној површи. Иначе, приказиваће и фасцикле и датотеке.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
sr: Уколико је постављено, у новотвореним прозорима ће се приказивати поље за унос адресе.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
sr: Уколико је постављено, у новотвореним прозорима ће се приказивати површ постранце.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
sr: Уколико је постављено, у новотвореним прозорима ће се приказивати стање у подножју.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
sr: Уколико је постављено, у новотвореним прозорима ће се приказивати главне алатке.

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
sr: Уколико је постављено, разгледачки прозори Наутилуса ће увек користити текстуално поље за унос путање уместо траке са дугмићима путање.

en: If set to true, then Nautilus lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће вам омогућити да уредите и погледате дозволе над датотекама на начин ближи униксу, дајући вам приступ егзотичнијим опцијама.

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће приказати фасцикле пре приказивања датотека при приказу помоћу икона или списка.

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће тражити одобрење при брисању датотека или пражњењу смећа.

en: If set to true, then Nautilus will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће сам прикључити медијуме као што су чврсти дискови (доступни кориснику) и уклоњиви медијуми након њиховог прикључивања.

en: If set to true, then Nautilus will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће сам отворити фасциклу након прикључитава медијума. Ово се односи само на медијуме за које се не зна садржај (x-content/*), док за медијуме са познатим садржајем морате поставити жељену радњу.

en: If set to true, then Nautilus will draw the icons on the desktop.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће исцртавати иконе на радној површини.

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће садржати могућност за тренутно брисање датотека, уместо премештања у смеће. Ова могућност може бити опасна, па користите уз доста пажње.

en: If set to true, then Nautilus will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
sr: Уколико је постављено, Наутилус неће сам покретати програме нити питати по убацивању медијума.

en: If set to true, then Nautilus will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће користити личну фасциклу корисника за радну површину. Уколико није постављено, онда ће користити ~/Desktop за радну површину.

en: If set to true, then all Nautilus windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
sr: Уколико је постављено, онда су сви прозори Наутилуса разгледачки прозори. Овако се Наутилус понашао пре издања 2.6, а неки људи више воле овакав начин рада.

en: If set to true, then backup files such as those created by Emacs are displayed. Currently, only files ending in a tilde (~) are considered backup files.
sr: Уколико је постављено, онда ће се приказивати резервни примерци датотека. Тренутно, само датотеке чије се име завршава тилдом (~) се сматрају резервним датотекама.

en: If set to true, then hidden files are shown in the file manager. Hidden files are either dotfiles or are listed in the folder's .hidden file.
sr: Уколико је постављено, сакривене датотеке ће се приказивати у управнику датотека. Сакривене датотеке су или датотеке чије име почиње тачком, или су укључене у датотеци .hidden у фасцикли.

en: If set to true, then multiple views can be opened in one browser window, each in a separate tab.
sr: Уколико је постављено, можете отворити више листова у разгледачу са засебним садржајем.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
sr: Уколико је ово постављено, икона која указује на мрежна места ће бити стављена на радну површину.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
sr: Уколико је ово постављено, икона која указује на путању рачунара ће бити стављена на радну површину.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
sr: Уколико је ово постављено, икона која указује на личну фасциклу ће бити стављена на радну површину.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
sr: Уколико је ово постављено, икона која указује на смеће ће бити стављена на радну површину.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
sr: Уколико је ово постављено, икона која указује на прикључене дискове ће бити стављена на радну површину.

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
sr: Уколико је постављено, све колоне у збијеном прегледу имаће исту ширину. У супротном, ширина сваке колоне се одређује засебно.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a".
sr: Уколико је постављено, датотеке у новим прозорима ће бити поређане у обрнутом редоследу. Нпр. ако су уређене по имену, онда уместо ређања датотека од „а“ до „ш“, ређаће се од „ш“ до „а“.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
sr: Уколико је постављено, датотеке у новим прозорима ће бити поређане у обрнутом редоследу. Нпр. ако су уређене по имену, онда уместо ређања датотека од „а“ до „ш“, ређаће се од „ш“ до „а“; уколико су уређене по величини, уместо у растућем, биће у опадајућем поретку.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
sr: Уколико је постављено, иконе ће уобичајено бити згуснуто изложене у новим прозорима.

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
sr: Уколико је постављено, ознаке ће бити смештене поред икона уместо испод њих.

en: If true, new windows will use manual layout by default.
sr: Уколико је постављено, нови прозори ће уобичајено користити ручни распоред.

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
sr: Уколико испразните смеће, све ставке у њему ће бити трајно уклоњене. Приметите да сваку можете посебно избацити.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
sr: Уколико обришете ставку, она ће бити трајно уклоњена.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
sr: Уколико желите да избаците диск, користите „Избаци“ у приручном менију диска.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
sr: Уколико желите да искључите диск, користите „Искључи диск“ у приручном менију диска.

en: Illustration
sr: Цртеж

en: Image
sr: Слика

en: Image Type:
sr: Врста слике:

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
sr: За слике које прелазе ову величину (у бајтовима) неће бити приказана умањена слика. Сврха овога је да се избегне умањивање великих слика што може одузети много времена или меморије.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
sr: Морате испразнити смеће како бисте ослободили простор на овом уређају. Све ставке из смећа ће бити трајно изгубљене.

en: Increase the view size
sr: Повећава преглед

en: Indigo
sr: Индиго

en: Information
sr: Обавештење

en: Keep icons lined up on a grid
sr: Правилно распоређује иконице у мрежу

en: Keep icons sorted by emblems in rows
sr: Иконице уређене према обележјима у редовима

en: Keep icons sorted by modification date in rows
sr: Иконице уређене према датуму измене у редовима

en: Keep icons sorted by name in rows
sr: Иконице уређене према имену у редовима

en: Keep icons sorted by size in rows
sr: Иконице уређене према величини у редовима

en: Keep icons sorted by type in rows
sr: Иконице уређене према врсти у редовима

en: Keywords
sr: Кључне речи

en: Last changed:
sr: Последња промена:

en: Leaf
sr: Лишће

en: Leave icons wherever they are dropped
sr: Остави иконе где год су пуштене

en: Lemon
sr: Лимун

en: Less common media formats can be configured here
sr: Овде можете подесити неуобичајене врсте медија

en: Link _name:
sr: _Име везе:

en: Link target:
sr: Мета везе:

en: Link to %s
sr: Веза на %s

en: List Columns
sr: Колоне списка

en: List View
sr: Прикажи као списак

en: List files only
sr: Само приказ листе датотека

en: List of possible captions on icons
sr: Списак могућих ознака икона

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
sr: Списак врста садржаја (x-content/*) за које је изабрано „Не ради ништа“ у поставкама. Никакво питање неће бити постављено нити ће одговарајући програм бити покренут по убацивању медијума са овим садржајем.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
sr: Списак врста садржаја (x-content/*) за које је изабрано „Отвори фасциклу“ у поставкама. Након убацивања оваквог медијума биће покренут прозор са његовим садржајем.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
sr: Списак врста садржаја (x-content/*) за које је у поставкама изабрано да се покрене одређен програм. Након убацивања оваквог медијума биће покренут изабрани програм.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
sr: Списак врста садржаја (x-content/*) постављених на „Не ради ништа“

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
sr: Списак врста садржаја (x-content/*) постављених на „Отвори фасциклу“

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
sr: Списак врста садржаја (x-content/*) за које се покреће одговарајући програм

en: Load a saved session from the specified file. Implies "--no-default-window".
sr: Учитај сачувану сесију из наведене датотеке. Подразумева опцију „--no-default-window“.

en: Loading...
sr: Учитава..

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
sr: Проналази документе и фасцикле на овом рачунару по имену или садржају

en: Location
sr: Место

en: Location _Bar
sr: Поље са _путањом

en: Location:
sr: Путања:

en: MIME Type
sr: МИМЕ врста

en: MIME type description (MIME type)|%s (%s)
sr: %s (%s)

en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
sr[0]: Направи _везе
sr[1]: Направи _везе
sr[2]: Направи _везе

en: Make a _Link
sr: Направи _везу

en: Make a permanent connection to this server
sr: Прави трајну везу са овим сервером

en: Make the selected icon stretchable
sr: Омогућава растезање изабране иконе

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
sr[0]: Правим везу ка %'d датотеци
sr[1]: Правим везе ка %'d датотеке
sr[2]: Правим везе ка %'d датотека

en: Mango
sr: Манго

en: Manila Paper
sr: Манила папир

en: Manually
sr: Ручно

en: Maximum handled files in a folder
sr: Највећи број датотека у фасцикли

en: Maximum image size for thumbnailing
sr: Највећа величина слике за приказивање умањеног примерка

en: Media
sr: Медијум

en: Merge _All
sr: С_поји све

en: Metering Mode
sr: Начин мерења

en: Mo_ve to Trash
sr: Пре_мести у смеће

en: Modified:
sr: Измењен:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
sr: сре, 23. сеп 2003. у 14:34

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
sr: сре, 23. сеп 2003. у 14:34:27

en: Moss Ridge
sr: Гребен маховине

en: Mount the selected volume
sr: Прикључује изабрани диск

en: Mount the volume associated with the open folder
sr: Прикључује диск који је придружен отвореној фасцикли

en: Mount the volume associated with this folder
sr: Прикључује диск који је придружен овој фасцикли

en: Move Dow_n
sr: Премести _доле

en: Move Tab _Left
sr: Помери лист у_лево

en: Move Tab _Right
sr: Помери лист у_десно

en: Move _Up
sr: Премести _горе

en: Move current tab to left
sr: Помера текући лист улево

en: Move current tab to right
sr: Помера текући лист удесно

en: Move each selected item to the Trash
sr: Премешта сваку изабрану ставку у смеће

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
sr: Премешта или умножава датотеке изабране наредбом Исеци или Умножи

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
sr: Премешта или умножава датотеке изабране наредбом Исеци или Умножи у изабрану фасциклу

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
sr: Премешта или умножава датотеке изабране помоћу наредбе Исеци или Умножи у ову фасциклу

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
sr: Премести отворену фасциклу из смећа у „%s“

en: Move the open folder to the Trash
sr: Премешта отворену фасциклу у Смеће

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
sr[0]: Премести изабрану датотеку из смећа
sr[1]: Премести изабране датотеке из смећа
sr[2]: Премести изабране датотеке из смећа

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
sr[0]: Премести изабрану датотеку из смећа у „%s“
sr[1]: Премести изабране датотеке из смећа у „%s“
sr[2]: Премести изабране датотеке из смећа у „%s“

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
sr[0]: Премести изабрану фасциклу из смећа
sr[1]: Премести изабране фасцикле из смећа
sr[2]: Премести изабране фасцикле из смећа

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
sr[0]: Премести изабрану фасциклу из смећа у „%s“
sr[1]: Премести изабране фасцикле из смећа у „%s“
sr[2]: Премести изабране фасцикле из смећа у „%s“

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
sr[0]: Премести изабрану ставку из смећа
sr[1]: Премести изабране ставке из смећа
sr[2]: Премести изабране ставке из смећа

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
sr[0]: Премести изабрану ставку из смећа у „%s“
sr[1]: Премести изабране ставке из смећа у „%s“
sr[2]: Премести изабране ставке из смећа у „%s“

en: Move this folder to the Trash
sr: Премешта ову фасциклу у Смеће

en: Moving "%B" to "%B"
sr: Премештам „%B“ у „%B“

en: Moving %'d file (in "%B") to "%B" | Moving %'d files (in "%B") to "%B"
sr[0]: Премештам %'d датотеку (из „%B“) у „%B“
sr[1]: Премештам %'d датотеке (из „%B“) у „%B“
sr[2]: Премештам %'d датотека (из „%B“) у „%B“

en: Moving %'d file to "%B" | Moving %'d files to "%B"
sr[0]: Премештам %'d датотеку у „%B“
sr[1]: Премештам %'d датотеке у „%B“
sr[2]: Премештам %'d датотека у „%B“

en: Moving files to trash
sr: Премештам датотеке у смеће

en: Mud
sr: Муљ

en: Music
sr: Музика

en: Name
sr: Име

en: Name of the Nautilus theme to use. This has been deprecated as of Nautilus 2.2. Please use the icon theme instead.
sr: Име мотива за Наутилус. Ово је застарела могућност од Наутилуса 2.2. Користите тему за иконе.

en: Nautilus
sr: Наутилус

en: Nautilus Web Site
sr: Веб страница Наутилуса

en: Nautilus cannot be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the factory. Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
sr: Тренутно не можете користити Наутилус, услед неочекиване грешке Боноба при покушају налажења фабрике. Гашење bonobo-activation-server-а и поновно покретање Наутилуса можда може отклонити проблем.

en: Nautilus cannot be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the shell object. Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
sr: Тренутно не можете користити Наутилус, услед неочекиване грешке Боноба при покушају да пронађе објекат љуске. Гашење bonobo-activation-server-а и поновно покретање Наутилуса можда може отклонити проблем.

en: Nautilus cannot be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to register the file manager view server.
sr: Тренутно не можете користити Наутилус, услед неочекиване грешке Боноба при покушају пријаве управника датотека на сервер.

en: Nautilus cannot be used now, due to an unexpected error.
sr: Тренутно не можете користити Наутилус, услед неочекиване грешке.

en: Nautilus cannot be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
sr: Тренутно не можете користити Наутилус. Извршавање наредбе „bonobo-slay“ у Терминалу може отклонити проблем. Уколико то не помогне, поново покрените рачунар или поново инсталирајте Наутилус.

en: Nautilus cannot be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
    
    Bonobo could not locate the Nautilus_shell.server file. One cause of this seems to be an LD_LIBRARY_PATH that does not include the bonobo-activation library's directory. Another possible cause would be bad install with a missing Nautilus_Shell.server file.
    
    Running "bonobo-slay" will kill all Bonobo Activation and GConf processes, which may be needed by other applications.
    
    Sometimes killing bonobo-activation-server and gconfd fixes the problem, but we do not know why.
    
    We have also seen this error when a faulty version of bonobo-activation was installed.
sr: Тренутно не можете користити Наутилус. Извршавање наредбе „bonobo-slay“ у Терминалу може отклонити проблем. Уколико то не помогне, поново покрените рачунар или поново инсталирајте Наутилус.
    
    Бонобо не може да пронађе датотеку Nautilus_shell.server. Један узрок овога је када LD_LIBRARY_PATH не укључује директоријум са библиотекама за bonobo-activation. Други могући узрок је лоша инсталација и недостатак Nautilus_Shell.server датотеке.
    
    Извршавање „bonobo-slay“ ће угасити све процесе за Бонобо активацију, и GConf, који могу бити неопходни за друге програме.
    
    Повремено убијање bonobo-activation-server и gconfd отклони проблем, али не знамо зашто.
    
    На ову грешку смо наишли и када је инсталирано неисправно издање bonobo-activation-а.

en: Nautilus cannot handle "%s" locations.
sr: Наутилус не подржава „%s“ путање.

en: Nautilus cannot handle this kind of locations.
sr: Наутилус не подржава овау врсту путања.

en: Nautilus could not create the following required folders: %s.
sr: Наутилус не може да направи следеће неопходне фасцикле: %s.

en: Nautilus could not create the required folder "%s".
sr: Не могу да образујем неопходну фасциклу „%s“.

en: Nautilus factory
sr: Наутилусова фабрика

en: Nautilus handles drawing the desktop
sr: Наутилус управља исцртавањем радне површине

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying the folder.
sr: Наутилус нема постављен прегледач за приказивање ове фасцикле.

en: Nautilus instance
sr: Покренути Наутилус

en: Nautilus is a graphical shell for GNOME that makes it easy to manage your files and the rest of your system.
sr: Наутилус је графичка љуска за Гнома која олакшава управљање датотекама и остатком система.

en: Nautilus is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Наутилус се расподељује у нади да ће бити од користи, али БЕЗ ИКАКВИХ ГАРАНЦИЈА; чак и без подразумеване гаранције КОРИСНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.  Видите ГНУ Општу Јавну Лиценцу за више детаља.

en: Nautilus is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Наутилус је слободан софтвер; можете га расподељивати и/или га мењати под условима ГНУ Опште Јавне Лиценце (GNU GPL) како је објављује Задужбина за Слободни Софтвер (FSF); било верзије 2 те Лиценце, било (по вашем нахођењу) било које новије верзије.

en: Nautilus metafile factory
sr: Наутилусова фабрика метадатотека

en: Nautilus operations that can be done from subsequent command-line invocations
sr: Наутилусове наредбе које се могу извршити узастопним позивањем командне линије

en: Nautilus uses the users home folder as the desktop
sr: Наутилус користи личну фасциклу корисника за радну површину

en: Network
sr: Мрежа

en: Network Neighbourhood
sr: Мрежа

en: Network Servers
sr: Мрежни сервери

en: Network Servers icon visible on the desktop
sr: Икона мрежних места је приказана на радној површини

en: Network servers icon name
sr: Име иконе за мрежне сервере

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
sr: Не покрећи програме и не питај по убацивању медијума

en: New _Tab
sr: Нови _лист

en: New _Window
sr: Нови _прозор

en: No applications found
sr: Нису нађени програми

en: No applications selected
sr: Нису изабрани програми

en: No bookmarks defined
sr: Нема обележивача

en: No other actions are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
sr: Нема других програма који могу да прегледају ову датотеку.  Уколико пребаците ову датотеку на ваш рачунар, можда ћете моћи да је отворите.

en: No other applications are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
sr: Нема других програма који могу да прегледају ову датотеку.  Уколико пребаците ову датотеку на ваш рачунар, можда ћете моћи да је отворите.

en: No templates installed
sr: Нису инсталирани шаблони

en: None
sr: Ништа

en: None of the files could be added as emblems.
sr: Ниједна од датотека није додата као обележје.

en: Normal Si_ze
sr: _Уобичајена величина

en: Not allowed to set group
sr: Немате дозволу да поставите групу

en: Not allowed to set owner
sr: Немате дозволу да мењате власништво

en: Not allowed to set permissions
sr: Немате дозволу да поставите овлашћења

en: Notes
sr: Белешке

en: Numbers
sr: Бројеви

en: Ocean Strips
sr: Океанске пруге

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
sr: 23. сеп 2003. у 14:34

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
sr: 23. сеп 2003, 14:24

en: Octal Permissions
sr: Овлашћења у окталном запису

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
sr: Образуј прозоре само за изричито наведене адресе.

en: Only show folders in the tree side pane
sr: Прикажи само фасцикле у бочној површи

en: Onyx
sr: Оникс

en: Open %s
sr: Отвори %s

en: Open %s and other files of type "%s" with:
sr: Отвори %s и остале „%s“ датотеке са:

en: Open Failed, would you like to choose another action?
sr: Отварање неуспешно, желите ли да изаберете неку другу акцију?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
sr: Неуспешно отварање, желите ли да изаберете други програм?

en: Open File and Close window
sr: Отвори датотеку и затвори прозор

en: Open Folder
sr: Отвори фасциклу

en: Open Folder W_indow
sr: Отвори прозор _фасцикле

en: Open Location
sr: Отвори путању

en: Open Wit_h
sr: Отвори по_моћу

en: Open With
sr: Отвори помоћу

en: Open _Location...
sr: Отвори _путању...

en: Open _Parent
sr: Отвори _надфасциклу

en: Open a folder into which you can drag files to burn to a CD or DVD
sr: Отвара фасциклу у коју можете превући датотеке за нарезивање на ЦД или ДВД дискова

en: Open a folder window for the displayed location
sr: Отвара приказану путању у прозору разгледача

en: Open all files of type "%s" with:
sr: Отвори све „%s“ датотеке помоћу:

en: Open another Nautilus window for the displayed location
sr: Отвара нови прозор Наутилуса за приказану путању

en: Open another tab for the displayed location
sr: Отвара додатни лист за приказану путању

en: Open each selected item in a folder window
sr: Отвара сваку изабрану ставку у новом прозору

en: Open each selected item in a navigation window
sr: Отвара сваку изабрану ставку у управљачком прозору

en: Open each selected item in a new tab
sr: Отвара сваку изабрану ставку у новом листу

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
sr[0]: Отвори у %'d новом листу
sr[1]: Отвори у %'d нова листа
sr[2]: Отвори у %'d нових листа

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
sr[0]: Отвори у %'d новом прозору
sr[1]: Отвори у %'d нова прозора
sr[2]: Отвори у %'d нових прозора

en: Open in Navigation Window
sr: Отвори у управљачком прозору

en: Open in New _Tab
sr: Отвори у новом _листу

en: Open in New _Window
sr: Отвори у _новом прозору

en: Open in _Folder Window
sr: Отвори у _новом прозору

en: Open the parent folder
sr: Отвара надфасциклу

en: Open the selected item in this window
sr: Отвара изабрану ставку у овом прозору

en: Open this folder in a folder window
sr: Отвара фасциклу у новом прозору

en: Open this folder in a navigation window
sr: Отвара ову фасциклу у управљачком прозору

en: Open this folder in a new tab
sr: Отвара фасциклу у новом листу

en: Open with "%s"
sr: Отвори помоћу „%s“

en: Open with %s
sr: Отвори помоћу: %s

en: Open with Other _Application...
sr: Отвори неким другим _програмом...

en: Open with other Application...
sr: Отвори неким другим програмом...

en: Open your personal folder
sr: Отвара личну фасциклу

en: Open your personal templates folder
sr: Отвара фасциклу са шаблонима

en: Open your personal trash folder
sr: Отвара фасциклу са смећем

en: Opening "%s".
sr: Отварам „%s“.

en: Opening %d item. | Opening %d items.
sr[0]: Отварам %d ставку.
sr[1]: Отварам %d ставке.
sr[2]: Отварам %d ставки.

en: Optional information:
sr: Необавезни подаци:

en: Orange
sr: Наранџаста

en: Other Type...
sr: Нека друга врста...

en: Others
sr: Остали

en: Others:
sr: Остали:

en: Owner
sr: Власник

en: Owner:
sr: Власник:

en: Pale Blue
sr: Бледо-плава

en: Paste the text stored on the clipboard
sr: Убацује текст из списка исечака

en: Patterns:
sr: Обрасци:

en: Pdf / Postscript
sr: ПДФ / Постскрипт

en: Perform a quick set of self-check tests.
sr: Спроведи скуп брзих самопровера.

en: Perform or update the search
sr: Изведи или освежи претрагу

en: Permissions
sr: Овлашћења

en: Picture
sr: Слика

en: Places
sr: Места

en: Please check the spelling and try again.
sr: Проверите да ли сте добро укуцали и покушајте поново.

en: Please choose a different emblem name.
sr: Изаберите неко друго име за обележје.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
sr: Превуците само једну слику да бисте поставили икону.

en: Please enter a name and try again.
sr: Унесите име и покушајте поново.

en: Please try again.
sr: Покушајте поново.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
sr: Дозвољене вредности су „single“ за покретање датотека помоћу једног клика, или „double“ за покретање помоћу двоструког клика.

en: Prefere_nces
sr: Пос_тавке

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
sr: Припрема изабране датотеке за умножавање помоћу наредбе Убаци

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
sr: Припрема изабране датотеке за премештање помоћу наредбе Убаци

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
sr: Припрема ову фасциклу за умножавање помоћу наредбе Убаци

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
sr: Припрема ову фасциклу за премештање помоћу наредбе Убаци

en: Preparing
sr: Припрема

en: Preparing to Move to "%B"
sr: Припрема за премештање у „%B“

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
sr[0]: Припрема за умножавање %'d датотеке (%S)
sr[1]: Припрема за умножавање %'d датотеке (%S)
sr[2]: Припрема за умножавање %'d датотека (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
sr[0]: Припрема за брисање %'d датотеке (%S)
sr[1]: Припрема за брисање %'d датотеке (%S)
sr[2]: Припрема за брисање %'d датотека (%S)

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
sr[0]: Припрема за премештање %'d датотеке
sr[1]: Припрема за премештање %'d датотеке
sr[2]: Припрема за премештање %'d датотека

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
sr[0]: Припрема за премештање %'d датотеке (%S)
sr[1]: Припрема за премештање %'d датотеке (%S)
sr[2]: Припрема за премештање %'d датотека (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
sr[0]: Припрема за слање %'d датотеке у смеће
sr[1]: Припрема за слање %'d датотеке у смеће
sr[2]: Припрема за слање %'d датотека у смеће

en: Presentation
sr: Презентација

en: Preview
sr: Преглед

en: Preview _sound files:
sr: Преглед _звучних датотека:

en: Produces metafile objects for accessing Nautilus metadata
sr: Производи метадатотеке објекте за приступ Наутиловим метаподацима

en: Properties
sr: Особине

en: Public FTP
sr: Јавни FTP

en: Purple Marble
sr: Љубичасти мермер

en: Put labels beside icons
sr: Постави ознаке поред икона

en: Quit Nautilus.
sr: Напусти Наутилус.

en: Rating
sr: Оцена

en: Re_versed Order
sr: О_брни редослед

en: Read and write
sr: Читање и уписивање

en: Read-only
sr: Само читање

en: Redo Edit
sr: Понови уређивање

en: Redo the edit
sr: Понови уређивање

en: Reload
sr: Освежи

en: Reload the current location
sr: Освежава текућу путању

en: Remove
sr: Уклони

en: Remove this criterion from the search
sr: Уклони овај услов из претраге

en: Rename
sr: Преименуј

en: Rename Emblem
sr: Преименуј обележје

en: Rename selected item
sr: Мења назив изабране ставке

en: Rename...
sr: Преименуј...

en: Renaming "%s" to "%s".
sr: Преименујем „%s“ у „%s“.

en: Replace _All
sr: Замени _све

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
sr: Ређа иконе тако да боље стану у прозор и избегавај преклапање

en: Reset
sr: Врати

en: Reset View to _Defaults
sr: Постави преглед на _подразумевано

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
sr: Поновно постављање је нарочита слика која се не може обрисати.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
sr: Враћа поредак и увећање према поставкама за овај преглед

en: Restart Nautilus.
sr: Поново покрени Наутилус.

en: Restore Icon's Original Si_ze
sr: Врати изворну величину иконе

en: Restore Icons' Original Si_zes
sr: Врати изворне величине икона

en: Restore each selected icon to its original size
sr: Враћа све изабране иконе на изворну величину

en: Reverse sort order in new windows
sr: Обрни уређење у новим прозорима

en: Ridged Paper
sr: Изгребани папир

en: Rough Paper
sr: Нераван папир

en: Ruby
sr: Рубин

en: Run "%s" on any selected items
sr: Покрени „%s“ на свакој изабраној ставци

en: Run in _Terminal
sr: Покрени у _терминалу

en: Run or manage scripts from %s
sr: Покрени или управљај скриптама из %s

en: SELinux Context
sr: СЕЛинукс контекст

en: SELinux context:
sr: СЕЛинукс контекст:

en: S_kip All
sr: П_рескочи све

en: Sa_ve Search
sr: _Сачувај претрагу

en: Sa_ve Search As...
sr: _Сачувај претрагу као...

en: Save Search as
sr: Сачувај претрагу као

en: Save the current search as a file
sr: Чува текућу претрагу као датотеку

en: Save the edited search
sr: Чува измењену претрагу

en: Saved search
sr: Сачувана претрага

en: Sea Foam
sr: Морка пена

en: Search
sr: Претрага

en: Search Folder
sr: Фасцикла за претрагу

en: Search _name:
sr: Име за п_ретрагу:

en: Search for "%s"
sr: Пронађи „%s“

en: Search for files by file name and file properties
sr: Нађи датотеке према имену и особинама

en: Search for files by file name only
sr: Нађи датотеке само према имену

en: Search results
sr: Резултати претраге

en: Search:
sr: Тражи:

en: Secure WebDAV (HTTPS)
sr: Безбедни ВебДАВ (HTTPS)

en: Select Custom Icon
sr: Изаберите вашу икону

en: Select Folder to Save Search In
sr: Изаберите фасциклу за чување претраге

en: Select I_tems Matching...
sr: Означи с_тавке по услову...

en: Select Items Matching
sr: Означи ставке по услову

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select a Category:
sr: Изаберите категорију:

en: Select a Color to Add
sr: Изаберите боју коју додајете

en: Select all and only the items that are not currently selected
sr: Прави избор од свих ставки осим оних које су тренутно изабране

en: Select all items in this window
sr: Бира све ставке у овом прозору

en: Select all the text in a text field
sr: Бира сав текст из поља

en: Select an Application
sr: Изаберите програм

en: Select an Image File for the New Emblem
sr: Изаберите слику за ново обележје

en: Select an Image File to Add as a Pattern
sr: Изаберите слику да је додате као образац попуњавања

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
sr: Изаберите програм који ће отворити %s и остале „%s“ датотеке

en: Select an application to view its description.
sr: Изаберите програм како би видели његов опис.

en: Select folder to search in
sr: Изаберите фасциклу у којој се обавља претрага

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
sr: Изаберите начин за отварање „%s“ и да ли да се ова радња понавља за остале „%s“ медијуме.

en: Select items in this window matching a given pattern
sr: Прави избор од ставки које одговарају датом обрасцу у текућем прозору

en: Select the columns visible in this folder
sr: Бира колоне приказане у овој фасцикли

en: Select type
sr: Изаберите врсту

en: Service _type:
sr: _Врста услуге:

en: Set _user ID
sr: Постави _ИБ корисника (SUID)

en: Set as _Background
sr: Постави за _позадину

en: Set as background for _all folders
sr: Постави као позадину за _све фасцикле

en: Set as background for _this folder
sr: Постави као позадину за _ову фасциклу

en: Set gro_up ID
sr: Постави ИБ _групе (SGID)

en: Set the zoom level of the current view
sr: Постави ниво увећања текућег прегледа

en: Setting permissions
sr: Постављам овлашћења

en: Shale
sr: Шкриљац

en: Show Emblems
sr: Прикажи обележја

en: Show History
sr: Прикажи историјат

en: Show Information
sr: Прикажи обавештење

en: Show Notes
sr: Прикажи белешке

en: Show Places
sr: Прикажи места

en: Show Tree
sr: Прикажи стабло

en: Show _Hidden Files
sr: Прикажи _скривене датотеке

en: Show _only folders
sr: Прикажи _само фасцикле

en: Show _thumbnails:
sr: Прикажи _сличице:

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
sr: Приказује прозор који омогућава да избор обрасца за попуњавања позадине или боју

en: Show advanced permissions in the file property dialog
sr: Прикажи напредне поставке дозвола у прозорчету са особинама датотеке

en: Show folders first in windows
sr: Прикажи прво фасцикле у прозорима

en: Show hidden and _backup files
sr: Прикажи скривене и _допунске примерке датотека

en: Show location bar in new windows
sr: Прикажи поље за адресу у новим прозорима

en: Show mounted volumes on the desktop
sr: Прикажи прикључене дискове на радној површини

en: Show side pane in new windows
sr: Прикажи бочну површ у новим прозорима

en: Show status bar in new windows
sr: Прикажи линију са стањем у новим прозорима

en: Show te_xt in icons:
sr: Прикажи _текст са иконама:

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
sr: Приказује фасциклу који садржи скрипте из овог менија

en: Show toolbar in new windows
sr: Прикажи главне алатке у новим прозорима

en: Side pane view
sr: Преглед у бочној површи

en: Silver
sr: Сребро

en: Size
sr: Величина

en: Size:
sr: Величина:

en: Sky
sr: Небо

en: Sky Ridge
sr: Небески гребен

en: Slashes are not allowed in filenames
sr: Косе црте нису дозвољене у називу датотека

en: Snow Ridge
sr: Снежни гребен

en: Software
sr: Програми

en: Some files will not be displayed.
sr: Неке датотеке неће бити приказане.

en: Some of the files could not be added as emblems.
sr: Не могу да додам неке датотеке као обележја.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
sr: Нажалост, „%s“ није употребљива слика.

en: Sorry, but "%s" is not a valid file name.
sr: Нажалост, „%s“ не представља исправно име датотеке.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
sr: Не могу да обришем обележје %s.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
sr: Кључне речи обележја могу садржати само слова, размаке и бројеве.

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
sr: Не могу да обришем образац %s.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
sr: Не могу да инсталирам образац %s.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
sr: Већ постоји обележје звано „%s“.

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
sr: Нажалост, не можете извршавати наредбе са удаљеног места.

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
sr: Не можете заменити слику за поновно постављање.

en: Sorry, but you did not supply a valid file name.
sr: Нажалост, нисте унели исправно име датотеке.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
sr: Нажалост, морате навести непразну кључну реч за ново обележје.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
sr: Морате унети неко име за нову боју.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
sr: Морате унети некоришћено име за нову боју.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
sr: Не могу да променим групу за „%s“: %s

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
sr: Не могу да променим власника „%s“: %s

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
sr: Не могу да променим овлашћења за „%s“: %s

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
sr: Не могу да прикажем сав садржај „%s“: %s

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
sr: Не могу да преименујем „%s“ у „%s“: %s

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
sr: Не моге да сачувам име прилагођеног обележја.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
sr: Не могу да сачувам прилагођено обележје.

en: Sort _folders before files
sr: Поређај _фасцикле пре датотека

en: Special flags:
sr: Нарочите ознаке:

en: Specified group '%s' doesn't exist
sr: Изабрана група „%s“ не постоји

en: Specified owner '%s' doesn't exist
sr: Изабрани власник „%s“ не постоји

en: Specify a location to open
sr: Отвара наведену путању

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local_only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
sr: Губитак брзине ради прегледа звучних датотека при преласку миша преко икона датотека. Уколико је постављено на „always“ увек се пушта звук, чак и ако је датотека на удаљеном рачунару. Уколико је постављено на „local_only“, пушта се звук само за локалне датотеке. Уколико је постављено на „never“, никад се не пушта звук.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
sr: Губитак брзине ради прегледа садржаја текстуалних датотека у икони датотеке. Уколико је постављено на „always“ увек се приказује преглед, чак и ако је фасцикла на удаљеном рачунару. Уколико је постављено на „local_only“, приказује се преглед само за локалне датотеке. Уколико је постављено на „never“, никад се не приказује преглед.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
sr: Губитак брзине ради прегледа умањених слика за слике. Уколико је постављено на „always“ увек се приказује умањена слика, чак и ако је фасцикла на удаљеном рачунару. Уколико је постављено на „local_only“, приказује се умањена слика само за локалне датотеке. Уколико је постављено на „never“ користи се општа икона.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
sr: Губитак брзине ради приказивања броја ставки у фасцикли. Уколико је постављено на „always“ увек се приказује број ставки, чак и ако је фасцикла на удаљеном рачунару. Уколико је постављено на „local_only“, приказује се број ставки само за локалне фасцикле. Уколико је постављено на „never“, онда се никад не приказује број ставки.

en: Spreadsheet
sr: Табела

en: St_atusbar
sr: Линија са с_тањем

en: Stop loading the current location
sr: Прекида учитавање текуће путање

en: Stretc_h Icon...
sr: Расте_гни иконицу..

en: Stucco
sr: Гипсани малтер

en: Switch to Manual Layout?
sr: Прећи на ручно распоређивање?

en: Symbolic links only supported for local files
sr: Симболичке везе су могуће само над локалним датотекама

en: T_emplates
sr: _Шаблони

en: Tangerine
sr: Мандарина

en: Terracotta
sr: Печена земља

en: Text Ellipsis Limit
sr: Скраћивање текста

en: Text File
sr: Текстуална датотека

en: Text view:
sr: Текстуални преглед:

en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items will be copied if you select the Paste command
sr[0]: %'d изабрана ставка ће бити умножена уколико изаберете наредбу Убаци
sr[1]: %'d изабране ставке ће бити умножене уколико изаберете наредбу Убаци
sr[2]: %'d изабраних ставки ће бити умножено уколико изаберете наредбу Убаци

en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items will be moved if you select the Paste command
sr[0]: %'d изабрана ставка ће бити премештена уколико изаберете наредбу Убаци
sr[1]: %'d изабране ставке ће бити премештене уколико изаберете наредбу Убаци
sr[2]: %'d изабраних ставки ће бити премештено уколико изаберете наредбу Убаци

en: The Link "%s" is Broken.
sr: Веза „%s“ је неисправна.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
sr: Веза „%s“ је неисправна. Да ли желите да је баците у смеће?

en: The SELinux security context of the file.
sr: Сигурносни контекст датотеке за СЕЛинукс.

en: The color cannot be installed.
sr: Боја се не може поставити.

en: The compact view encountered an error while starting up.
sr: Збијени приказ је наишао на грешку при покретању.

en: The compact view encountered an error.
sr: Збијени приказ је наишао на грешку.

en: The date the file was accessed.
sr: Датум када је приступано датотеци.

en: The date the file was modified.
sr: Датум када је датотека измењена.

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
sr: Подразумевана радња не може да отвори „%s“ зато што не може да приступи датотекама у „%s“ путањама.

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
sr: Подразумевана величина малог приказа при приказу икона.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "modification_date", and "emblems".
sr: Уобичајени поредак за ставке при приказивању помоћу икона. Дозвољене вредности су „name“, „size“, „type“, „modification_date“ и „emblems“.

en: The default sort-order for the items in the list view. Possible values are "name", "size", "type", and "modification_date".
sr: Уобичајени поредак за ставке при приказивању помоћу списка. Дозвољене вредности су „name“, „size“, „type“ и „modification_date“.

en: The default width of the side pane in new windows.
sr: Подразумевана ширина бочне површи у новим прозорима.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
sr: Преглед радне површи је наишао на грешку при покретању.

en: The desktop view encountered an error.
sr: Преглед радне површи је наишао на грешку.

en: The destination folder is inside the source folder.
sr: Одредишна фасцикла је унутар полазне фасцикле.

en: The destination is not a folder.
sr: Одредиште није фасцикла.

en: The destination is read-only.
sr: Одредиште можете само читати.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
sr: Превучена датотека није исправна слика.

en: The emblem cannot be added.
sr: Не могу да додам обележје.

en: The emblem cannot be installed.
sr: Не могу да поставим обележје.

en: The emblems do not appear to be valid images.
sr: Изгледа да обележја нису исправне слике.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sr: Не могу да умножим датотеку „%B“ зато што немате овлашћења да је читате.

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
sr: Ме могу да преместим датотеку „%B“ у смеће.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
sr: Датотека „%s“ није исправна слика.

en: The file already exists in "%F".  Replacing it will overwrite its content.
sr: Датотека већ постоји у „%F“.  Њена замена ће преписати постојећи садржај.

en: The file is not an image.
sr: Ова датотека није слика.

en: The file that you dropped is not an image.
sr: Датотека коју сте пустили није слика.

en: The file that you dropped is not local.
sr: Датотека коју сте пустили није локална.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
sr: Не могу да умножим фасциклу „%B“ зато што немате овлашћења да је направите у одредишту.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
sr: Не могу да умножим фасциклу „%B“ зато што немате овлашћења да је читате.

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
sr: Не могу да обришем фасциклу „%B“ јер немате овлашћења за њено читање.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sr: Не могу да умножим датотеку „%B“ зато што немате овлашћења да је читате.

en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle.
sr: Фасцикла „%s“ садржи више датотека него што Наутилус може да отвори.

en: The folder already exists in "%F".  Replacing it will remove all files in the folder.
sr: Фасцикла већ постоји у „%F“.  Њена замена ће уклонити све датотеке у фасцикли.

en: The folder contents could not be displayed.
sr: Не могу да прикажем садржај фасцикле.

en: The font description used for the icons on the desktop.
sr: Опис фонта који се користи за иконе на радној површини.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
sr: Облик датума датотека. Допуштене вредности су „locale“, „iso“ и „informal“.

en: The group could not be changed.
sr: Група се не може изменити.

en: The group of the file.
sr: Група датотеке.

en: The history location doesn't exist.
sr: Путања историјата више не постоји.

en: The icon view encountered an error while starting up.
sr: Приказ икона је наишао на грешку при покретању.

en: The icon view encountered an error.
sr: Приказ икона је наишао на грешку.

en: The item cannot be restored from trash
sr: Не могу да вратим ставку из смећа

en: The item could not be renamed.
sr: Ставка се не може преименовати.

en: The list view encountered an error while starting up.
sr: Приказ списка је наишао на грешку при покретању.

en: The list view encountered an error.
sr: Приказ списка је наишао на грешку.

en: The location "%s" does not exist.
sr: Путања „%s“ више не постоји.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
sr: Путања се не може приказати овим прегледачем.

en: The location is not a folder.
sr: Путања није фасцикла.

en: The media contains digital photos.
sr: Медијум садржи дигиталне слике.

en: The media contains software.
sr: Медијум садржи програме.

en: The media has been detected as "%s".
sr: Медијум је препознат као „%s“.

en: The mime type of the file.
sr: МИМЕ врста датотеке.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
sr: Већ је у употреби име „%s“ у овој фасцикли. Узмите неко друго име.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
sr: Име „%s“ је неисправно зато што садржи знак „/“. Користите неко друго име.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
sr: Име „%s“ је неисправно. Користите неко друго име.

en: The name and icon of the file.
sr: Име и икона датотеке.

en: The owner could not be changed.
sr: Власник се не може изменити.

en: The owner of the file.
sr: Власник датотеке.

en: The permissions could not be changed.
sr: Овлашћења се не могу променити.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
sr: Не може утврдити овлашћења за „%s“.

en: The permissions of the file, in octal notation.
sr: Овлашћења датотеке, у окталном запису.

en: The permissions of the file.
sr: Овлашћења датотеке.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
sr: Не може утврдити овлашћења за изабрану датотеку.

en: The selection rectangle
sr: Правоугаоник избора

en: The side pane view to show in newly opened windows.
sr: Преглед у бочној површи који се приказује у новоотвореним прозорима.

en: The size of the file.
sr: Величина датотеке.

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
sr: Овај програм ће се сам покренути са медијума „%s“. Немојте покретати програме у које немате поверења.
    
    Уколико се двоумите изаберите „Одустани“.

en: The source folder already exists in "%B".  Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
sr: Већ постоји фасцикла „%B“.  Спајање ће тражити дозволу за замену постојећих датотека и фасцикла које се подударају са новим.

en: The source folder already exists in "%B".  Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being moved.
sr: Већ постоји фасцикла „%B“.  Спајање ће тражити дозволу за замену постојећих датотека и фасцикла које се подударају са новим.

en: The target doesn't support symbolic links.
sr: Одредиште не подржава симболичке везе.

en: The type of the file.
sr: Врста датотеке.

en: There is %S available, but %S is required.
sr: Доступно је %S, неопходно је %S.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
sr: Не постоји „%s“ у овој фасцикли. Можда је управо премештено или обрисано?

en: There is no application installed for this file type
sr: Не постоји програм за отварање ове врсте датотека

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
sr: Нема довољно места у одредишту. Покушајте да уклоните неке датотеке.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
sr: Нема ништа у списку исечака за убацивање.

en: There was an error copying the file into %F.
sr: Дошло је до грешке при умножавању датотеке у %F.

en: There was an error creating the directory in %F.
sr: Дошло је до грешке про образовању директоријума у %F.

en: There was an error creating the folder "%B".
sr: Дошло је до грешке при прављењу фасцикле „%B“.

en: There was an error creating the symlink in %F.
sr: Дошло је до грешке при образовању симболичке везе у %F.

en: There was an error deleting %B.
sr: Јавила се грешка при брисању %B.

en: There was an error displaying help.
sr: Дошло је до грешке при приказивању помоћи.

en: There was an error displaying help: 
    %s
sr: Дошло је до грешке у приказивању помоћи: 
    %s

en: There was an error getting information about "%B".
sr: Грешка при добијању података о „%B“.

en: There was an error getting information about the destination.
sr: Јавила се грешка при у добијању података о одредишту.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
sr: Јавила се грешка при добијању података о датотекама у фасцикли „%B“.

en: There was an error launching the application.
sr: Дошло је до грешке при покретању програма.

en: There was an error moving the file into %F.
sr: Дошло је до грешке при премештању у %F.

en: There was an error reading the folder "%B".
sr: Јавила се грешка при читању фасцикле „%B“.

en: These files are on a Photo CD.
sr: Диск са фотографијама садржи следеће датотеке.

en: These files are on a Picture CD.
sr: Доск са сликама садржи следеће датотеке.

en: These files are on a Super Video CD.
sr: Супер видео ЦД садржи следеће датотеке.

en: These files are on a Video CD.
sr: Видео ЦД садржи следеће датотеке.

en: These files are on a Video DVD.
sr: Видео ДВД садржи следеће датотеке.

en: These files are on a digital audio player.
sr: Дигитални звучни уређај садржи ове датотеке.

en: These files are on an Audio CD.
sr: Звучни ЦД садржи следеће датотеке.

en: These files are on an Audio DVD.
sr: Звучни ДВД садржи следеће датотеке.

en: This drop target only supports local files.
sr: Ово одредиште превлачења подржава само локалне датотеке.

en: This file cannot be mounted
sr: Не могу да прикључим датотеку

en: This is disabled due to security considerations.
sr: Ово је онемогућено из безбедносних разлога.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
sr: Разлог овоме је вероватно то што је обележје трајно, а не неко које сте сами додали.

en: This link cannot be used, because it has no target.
sr: Не можете користити ову везу зато што нема одредиште.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
sr: Не можете користити везу зато што њено одредиште „%s“ не постоји.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
sr: Ово име се може поставити уколико желите прилагођено име за икону рачунара на радној површини.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
sr: Ово име се може поставити уколико желите прилагођено име за личну икону на радној површини.

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
sr: Ово име се може поставити уколико желите прилагођено име за икону мрежних сервера на радној површи.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
sr: Ово име се може поставити уколико желите прилагођено име за смеће на радној површини.

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
sr[0]: Ово ће отворити %'d одвојени лист.
sr[1]: Ово ће отворити %'d одвојена листа.
sr[2]: Ово ће отворити %'d одвојених листова.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
sr[0]: Ово ће отворити %'d одвојени прозор.
sr[1]: Ово ће отворити %'d одвојена прозора.
sr[2]: Ово ће отворити %'d одвојених прозора.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
sr[0]: Ово ће отворити %d засебни лист.
sr[1]: Ово ће отворити %d засебна листа.
sr[2]: Ово ће отворити %d засебних листова.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
sr[0]: Ово ће отворити %d засебни прозор.
sr[1]: Ово ће отворити %d засебна прозора.
sr[2]: Ово ће отворити %d засебних прозора.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
sr: Да бисте отворили удаљене датотеке, пребаците их у локалну фасциклу, и превуците их поново.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
sr: Да бисте отворили удаљене датотеке, пребаците их у локалну фасциклу, и превуците их поново. Локалне датотеке које сте превукли су већ отворене.

en: Toggle between button and text-based location bar
sr: Приказује путању дугмићима или текстуално

en: Toggle the display of hidden files in the current window
sr: Одређује да ли да се приказују скривене датотеке у текућем прозору

en: Toggle using a tighter layout scheme
sr: Користи збијенији распоред ставки

en: Toplevel files cannot be renamed
sr: Не можете да преименујете датотеке највишег нивоа

en: Total capacity:
sr: Укупан капацитет:

en: Trash
sr: Смеће

en: Trash icon visible on desktop
sr: Икона за смеће се налази на радној површини

en: Tree
sr: Стабло

en: Type
sr: Врста

en: Type of click used to launch/open files
sr: Врста клика којом се покрећу/отварају датотеке

en: Type:
sr: Врста:

en: URL
sr: Адреса

en: Unable to eject %V
sr: Не могу да избацим %V

en: Unable to eject %s
sr: Не могу да избацим %s

en: Unable to mount %s
sr: Не могу да прикључим %s

en: Unable to mount location
sr: Ме могу да прикључим путању

en: Unable to mount the location.
sr: Не могу да прикључим путању.

en: Unable to poll %s for media changes
sr: Не могу да пратим промене на %s

en: Unable to rename desktop file
sr: Не могу да преименујем десктоп датотеку

en: Unable to rename desktop icon
sr: Не могу да преименујем десктоп иконицу

en: Unable to unmount %V
sr: Не могу да искључим %V

en: Undo Edit
sr: Опозови уређивање

en: Undo the edit
sr: Опозови уређивање

en: Undo the last text change
sr: Опозива последњу измену текста

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unmount the selected volume
sr: Искључује изабрани диск

en: Unmount the volume associated with the open folder
sr: Искључује диск који је придружен отвореној фасцикли

en: Unmount the volume associated with this folder
sr: Искључује диск који је придружен овој фасцикли

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
sr[0]: Користи „%s“ за отварање изабране ставке
sr[1]: Користи „%s“ за отварање изабране ставке
sr[2]: Користи „%s“ за отварање изабраних ставки

en: Use De_fault
sr: Користи подра_зумевано

en: Use _Default Background
sr: Користи подразу_мевану позадину

en: Use manual layout in new windows
sr: Користи ручни распоред у новим прозорима

en: Use the normal view size
sr: Враћа преглед на уобичајену величину

en: Use tighter layout in new windows
sr: Користи згуснути распоред у новим прозорима

en: Video
sr: Видео

en: View _new folders using:
sr: Прегледај _нове фасцикле помоћу:

en: View of the current folder
sr: Преглед текуће фасцикле

en: View or modify the properties of each selected item
sr: Погледајте или измените особине сваке изабране ставке

en: View or modify the properties of the open folder
sr: Погледајте или измените особине отворене фасцикле

en: View or modify the properties of this folder
sr: Приказује или мења особине ове фасцикле

en: Views
sr: Прегледи

en: Violet
sr: Љубичасто

en: Visible _Columns...
sr: Приказане _колоне...

en: Volume:
sr: Диск:

en: Wavy White
sr: Таласасто бело

en: WebDAV (HTTP)
sr: ВебДАВ (HTTP)

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
sr: среда, 23. септембар 2003. у 14:34:27

en: What to do with executable text files when activated
sr: Шта треба урадити када се активирају извршне текстуалне датотеке

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
sr: Шта треба да уради са извршним текстуалним датотекама при њиховом активирању (једноструки или двоструки клик). Могуће вредности су „launch“ за покретање истих као програма, „ask“ за постављање питања помоћу прозорчета, и „display“ за приказивање као текстуалних датотека.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list_view", "icon_view" and "compact_view".
sr: Овај преглед се користи када посетите фасциклу, осим ако не изаберете неки други за ту фасциклу. Дозвољене вредности су „list_view“, „icon_view“ и „compact_view“.

en: When to show number of items in a folder
sr: Када приказати број ставки у фасцикли

en: When to show preview text in icons
sr: Када приказати садржај текста у иконама

en: When to show thumbnails of image files
sr: Када приказати умањене слике

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
sr: Где сместити нове листове у прозору разгледача.

en: Whether a custom default folder background has been set.
sr: Да ли је постављена произвољна подразумевана позадина фасцикле.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
sr: Да ли је постављена произвољна подразумевана позадина за бочну површ.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
sr: Да ли тражити одобрење при брисању датотека или пражњењу смећа?

en: Whether to automatically mount media
sr: Да ли да сам прикључим медијуме

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
sr: Да ли да сам отворим фасциклу прикљученог медијума

en: Whether to enable immediate deletion
sr: Да ли да омогућим тренутно брисање

en: Whether to enable tabs in Nautilus browser windows
sr: Да ли да омогућим листове у прозору разгледача

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
sr: Да ли да пуштам звук при преласку мишем преко иконе

en: Whether to show backup files
sr: Да ли да приказујем резервне примерке датотека

en: Whether to show hidden files
sr: Да ли да приказујем сакривене датотеке

en: White
sr: Бело

en: White Ribs
sr: Бела ребарца

en: Width of the side pane
sr: Ширина бочне површи

en: Windows share
sr: Дељени Windows диск

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
sr: Нисте власник, па не можете изменити ова овлашћења.

en: You can choose another view or go to a different location.
sr: Можете да изаберете неки други преглед или да одете на другу путању.

en: You can download it or make a link to it.
sr: Можете га преузети или направити везу до њега.

en: You can only use images as custom icons.
sr: Можете користити слике само за произвољне иконе.

en: You can only use local images as custom icons.
sr: Можете користити само локалне слике за иконе.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
sr: Не можете у исто време доделити више од једне произвољне иконице!

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
sr: Не можете доделити више од једне произвољне иконе.

en: You cannot copy a folder into itself.
sr: Не можете умножити фасциклу у себе саму.

en: You cannot move a folder into itself.
sr: Не можете преместити фасциклу у себе саму.

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
sr: Не можете преместити диск „%s“ у смеће.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
sr: Немате овлашћења за приступ циљној фасцикли.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
sr: Нисте овлашћени да промените групу за „%s“.

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
sr: Нисте овлашћени да преименујете „%s“.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
sr: Нисте овлашћени да прегледате садржај „%s“.

en: You have just inserted a Photo CD.
sr: Убацили сте ЦД са фотографијама.

en: You have just inserted a Picture CD.
sr: Убацили сте ЦД са сликама.

en: You have just inserted a Super Video CD.
sr: Убацили сте супер видео ЦД.

en: You have just inserted a Video CD.
sr: Убацили сте видео ЦД.

en: You have just inserted a Video DVD.
sr: Убацили сте видео ДВД.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
sr: Убацили сте празан Блу-реј диск.

en: You have just inserted a blank CD.
sr: Убацили сте празан ЦД.

en: You have just inserted a blank DVD.
sr: Убацили сте празан ДВД.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
sr: Убацили сте празан ХД ДВД.

en: You have just inserted a digital audio player.
sr: Убацили сте музички уређај.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
sr: Убацили сте медијум са дигиталним фотографијама.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
sr: Убацили сте медијум са програмима који се сами покрећу.

en: You have just inserted a medium.
sr: Убацили сте медијум.

en: You have just inserted an Audio CD.
sr: Убацили сте звучни ЦД.

en: You have just inserted an Audio DVD.
sr: Убацили сте звучни ДВД.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nautilus; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
sr: Требали сте да примите примерак ГНУ Опште Јавне Лиценце уз Наутилус; ако нисте, пишите Задужбини за Слободни Софтвер (Free Software Foundation, Inc.), 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Zoom
sr: Увећај

en: Zoom In
sr: Увећај

en: Zoom Out
sr: Умањи

en: Zoom _In
sr: У_већај

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: Zoom to Default
sr: Подразумевано увећање

en: [URI...]
sr: [Адреса...]

en: [URI]
sr: [Адреса]

en: _About
sr: _О програму

en: _Add
sr: _Додај

en: _Add Bookmark
sr: _Додај обележивач

en: _Add a New Color...
sr: _Додај нову боју...

en: _Add a New Emblem...
sr: _Додај ново обележје

en: _Add a New Pattern...
sr: _Додај нови образац...

en: _Always
sr: _Увек

en: _Always perform this action
sr: _Увек изврши ову радњу

en: _Arrange items:
sr: _Поређај ставке:

en: _Ask each time
sr: _Питај сваки пут

en: _Back
sr: _Назад

en: _Backgrounds and Emblems...
sr: Позадине и обе_лежја...

en: _Bookmarks
sr: _Обележивачи

en: _Browse Folder | _Browse Folders
sr[0]: Раз_гледај фасцикле
sr[1]: Раз_гледај фасцикле
sr[2]: Раз_гледај фасцикле

en: _Browse...
sr: _Разгледај...

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Close Tab
sr: _Затвори лист

en: _Compact
sr: _Збијен

en: _Computer
sr: _Рачунар

en: _Connect
sr: _Повежи се

en: _Contents
sr: _Садржај

en: _Copy Here
sr: _Умножи овде

en: _DVD Video:
sr: _ДВД видео:

en: _Default zoom level:
sr: _Подразумевано увећање:

en: _Delete
sr: _Обриши

en: _Delete Permanently
sr: _Трајно обриши

en: _Display
sr: _Прикажи

en: _Domain Name:
sr: Име _домена:

en: _Double click to open items
sr: _Двоклик за отварање ставки

en: _Download
sr: _Преузми

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Edit Bookmarks...
sr: _Уреди обележиваче...

en: _Eject
sr: И_збаци

en: _Eject Volume
sr: _Избаци диск

en: _Emblems
sr: _Обележја

en: _Empty File
sr: Пр_азна датотека

en: _File
sr: _Датотека

en: _Folder:
sr: _Фасцикла:

en: _Format
sr: _Форматирај

en: _Format:
sr: _Облик:

en: _Forward
sr: На_пред

en: _Go
sr: _Иди

en: _Group:
sr: _Група:

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Home
sr: _Лични

en: _Home Folder
sr: _Лична фасцикла

en: _Icons
sr: _иконе

en: _Image:
sr: _Слика:

en: _Invert Selection
sr: _Обрни избор

en: _Keep Aligned
sr: Чу_вај распоред

en: _Keyword:
sr: _Кључна реч:

en: _Link Here
sr: Овде _направи везу

en: _List
sr: Спис_ак

en: _Local File Only
sr: _Само локалне датотеке

en: _Location (URI):
sr: _Путања (адреса):

en: _Location...
sr: _Путања...

en: _Location:
sr: _Путања:

en: _Main Toolbar
sr: _Главне алатке

en: _Manually
sr: _Ручно

en: _Merge
sr: _Споји

en: _Mount
sr: _Прикључи

en: _Mount Volume
sr: _Прикључи диск

en: _Move Here
sr: _Премести овде

en: _Music Player:
sr: Програм за пуштање _музике:

en: _Name: | _Names:
sr[0]: _Називи:
sr[1]: _Називи:
sr[2]: _Називи:

en: _Network
sr: М_режа

en: _Never
sr: _Никад

en: _Never prompt or start programs on media insertion
sr: _Не покрећи програме по убацивању медијума

en: _Next Tab
sr: _Наредни лист

en: _Only for files smaller than:
sr: _Само за датотеке мање од:

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Open Scripts Folder
sr: _Отвори фасциклу са скриптама

en: _Open with "%s"
sr: _Отвори помоћу „%s“

en: _Owner:
sr: _Власник:

en: _Paste Into Folder
sr: У_баци датотеке у фасциклу

en: _Pattern:
sr: Об_расци:

en: _Patterns
sr: _Обрасци

en: _Photos:
sr: _Фотографије:

en: _Places
sr: _Места

en: _Port:
sr: _Порт:

en: _Previous Tab
sr: _Претходни лист

en: _Properties
sr: _Особине

en: _Read
sr: _Читање

en: _Reload
sr: _Освежи

en: _Remove a Color...
sr: _Уклоните боју...

en: _Remove a Pattern...
sr: _Уклоните образац...

en: _Remove an Emblem...
sr: _Уклоните обележје...

en: _Remove...
sr: _Уклони...

en: _Rename...
sr: П_реименуј...

en: _Replace
sr: _Замени

en: _Rescan
sr: _Поново претражи

en: _Restore
sr: _Врати

en: _Retry
sr: По_нови

en: _Run
sr: По_крени

en: _Run executable text files when they are opened
sr: _Покрени извршне текстуалне датотеке при отварању

en: _Scripts
sr: _Скрипте

en: _Search
sr: Т_ражи

en: _Search for Files...
sr: _Тражи датотеке...

en: _Search for:
sr: Т_ражи:

en: _Server:
sr: _Сервер:

en: _Share:
sr: _Дели:

en: _Side Pane
sr: _Бочна површ

en: _Single click to open items
sr: _Једноструки клик за отварање ставки

en: _Skip
sr: Пре_скочи

en: _Skip files
sr: _Прескочи датотеке

en: _Software:
sr: _Програми:

en: _Sticky
sr: _Лепљив

en: _Stop
sr: _Заустави

en: _Tabs
sr: _Листови

en: _Text beside icons
sr: _Текст поред икона

en: _Trash
sr: _Смеће

en: _Type:
sr: _Врста:

en: _Undo
sr: _Опозови

en: _Unmount
sr: _Искључи

en: _Unmount Volume
sr: _Искључи диск

en: _Up
sr: _Горе

en: _Use a custom command
sr: Користи _произвољну наредбу

en: _Use compact layout
sr: _Користи збијени распоред

en: _User Name:
sr: _Корисничко име:

en: _View
sr: П_реглед

en: _View executable text files when they are opened
sr: _Прегледај извршне текстуалне датотеке при отварању

en: _Write
sr: _Писање

en: access
sr: приступање

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
sr[0]: приближно %'d сат
sr[1]: приближно %'d сата
sr[2]: приближно %'d сати

en: by Modification _Date
sr: према _датуму измене

en: by _Emblems
sr: према _обележјима

en: by _Name
sr: према _имену

en: by _Size
sr: према _величини

en: by _Type
sr: према в_рсти

en: create/delete
sr: стварање/брисање

en: dropped text.txt
sr: Превучено.txt

en: free
sr: слободно

en: link
sr: веза

en: link (broken)
sr: веза (неисправна)

en: list
sr: листање

en: loading...
sr: учитава...

en: nautilus: %s cannot be used with URIs.
sr: nautilus: %s се не може користити са адресама.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
sr: nautilus: --check се не може користити уз остале опције.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
sr: nautilus: --geometry се не може користити са више од једне адресе.

en: nd copy)
sr: . умножак)

en: new file
sr: нова датотека

en: no
sr: забрањено

en: nothing
sr: ништа

en: on the desktop
sr: на радној површини

en: open a browser window.
sr: отворите прозор разгледача.

en: pointing at "%s"
sr: показује на „%s“

en: program
sr: програм

en: provides visual status
sr: приказује графичко стање

en: rd copy)
sr: . умножак)

en: read
sr: читање

en: st copy)
sr: . умножак)

en: th copy)
sr: . умножак)

en: throbber
sr: куцало

en: today
sr: данас

en: today at %-I:%M %p
sr: данас у %-H:%M

en: today at %-I:%M:%S %p
sr: данас у %-H:%M:%S

en: today at 00:00 PM
sr: данас у 14:33

en: today at 00:00:00 PM
sr: данас у 14:33:24

en: today, %-I:%M %p
sr: данас, %-H:%M

en: today, 00:00 PM
sr: данас, 14:33

en: unknown
sr: непознато

en: unknown MIME type
sr: непознат МИМЕ тип

en: unknown type
sr: непознат тип

en: unreadable
sr: нечитљив

en: untitled folder
sr: нова фасцикла

en: used
sr: заузето

en: write
sr: упис

en: yesterday
sr: јуче

en: yesterday at %-I:%M %p
sr: јуче у %-H:%M

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
sr: јуче у %-H:%M:%S

en: yesterday at 00:00 PM
sr: јуче у 14:22

en: yesterday at 00:00:00 PM
sr: јуче у 14:12:34

en: yesterday, %-I:%M %p
sr: јуче, %-H:%M

en: yesterday, 00:00 PM
sr: јуче, 14:22
